Dluh 121 000 Kč - OTEVŘENÝ DOPIS KALOUSKOVI

Vážený pane místopředsedo Miroslave KALOUSKU,

 

dnešního dne při odebírání pošty ze své soukromé poštovní schránky jsem byl překvapen složenkou, kde je uvedeno - UPOMÍNKA - IHNED UHRAĎTE - ÚHRADA DLUHU 121 000,- Kč.

 

 

Jako řádný občan tohoto státu ročník narození 1948 si nejsem vědom, že bych měl nějaký dluh vúdči tomu státu, proto mne překvapila složenka (i když se asi jedná o vtip ale velmi špatný a na nepravém místě) a vyvstala otázka - proč vy jako poslanec a k tomu místopředseda strany si dovolujete mne informovat, že mám nějaký dluh? Žádného si nejsem vědom, tak jak a proč si mne dovolujete takto oslovovat?

 

Proč na půdě parlamentu a následně při Vašich předvolebních mítincích neřeknete pravdu, kdo tento dluh za dobu od sametové revoluce způsobi?. Určitě to nejsme my obyčejní lidé, (natož kojenci a děti) kdo ponese zodpovědnost. Zatim nikdo z Vás pánů poslanců nenašel tu odvahu, aby řekl konečně pravdu jak hospodařila tato republika do roku 1989 a jak potom za Vás novodobých mocipánů, kteří prosíte nás obyčejné lidi o náš hlas. Nikdy za svého života jsem nebyl v žádné straně, s názory které byly do roku 1989, též se všemi nesouhlasím, ale nikdy jsem neslyšel do té doby, že mi obyčejní lidé  máme nějaký dluh vúdči státu.

 

Chtěl bych Vás tímto každého vyzvat, kdo bude číst tento email (mail byl odeslán panu Kalouskovi - pozn redakce), najděte konečně dost odvahy a řekne pravdu jak tento dluh vznikl a kdo konkrétně nese zodpovědnost. Proč jenom musíme stále dokola slyšet, to zapřičinili oni když byli u moci - mi né, potom zase - mi né - to ti co tam jsou nyní. Nakonec slyšíme - lidi, občané, Vy máte dluh a každou sekundu narůstá, tak již plaťte!!! Tak kdo tento dluh zapřičinil a kdo nese zodpovědnost? Ona bude asi stejně tato otázka předem nám obyčejným lidem nezodpovězena.

 

Když uvádíte, že máme splácet dluh, tak jenom všem čestně můžete zodpovědět na konkrétní otázku, kolik stojí tato Vaše recese a proč když žádáte -IHNED UHRAĎTE DLUH-? Vy nám též pomůžete ze svého soukromého rozpočtu tyto finanční prostředky uhradit na tento jak sdělujete námi zapřičiněný dluh? Zde tímto názorně nám Všem, kteří tuto vaší recesi máme platit dáváte jasně najevo jak si vážíte práce lidí, kteří tento Váš nápad musejí zpracovat, vytisknout, předat k roznášce do poštovních schránek. Nezlobte se, ale jelikož bydlím ve městě, kde se vyrábí papír tak znám alespoň základní cenu výroby papíru, který Vy takto na tuto Vaší recesi potřebujete a jak si vážíte práce lidí, kteří tento vyrábějí. Ten určitě není určen pro něčí zábavu a ignoranci poctivě odvedené práce. Určitě to neplatíte ze svého soukromého rozpočtu, ale i peníze, které má Vaše strana za kterou tento humorný nesmysl propagujete, posíláte do soukromích poštovních schránek není jak se říká  za hubičku ani pohled do očí. Proč si nás obyčejných lidí nevážíte? Tímto dáváte nám všem najevo Vaší nadřazenost a to Všichni na předvolebních mítincích nás přesvědčujete a žádáte, lidi my jsme ti co to myslí s Vámi upřimně.

 

Jenom my víme jak ze zadluženosti, a na konec dostaneme rázné upozornění, že máme vůči státu dluh, aby jsme okamžitě tento zaplatili. Nikde ovšem v tomto humorném - nebo jak mám nazvat tento leták nenašel mezi řádky, já Vám jdu příkladem a jelikož Vás žádám o hlas ke svému průměrnému platu, který je uveřejňován v médiích tak já zaplatím dluh i s úroky. 

 

Toto je doopravdy ignorance nás poctivých lidí, nejsme Vám pro Vaši legraci ! 

 

Při svém věku mohu jenom zdělit následovné: 

 

Ač jsem ještě nedovršil důchodového věku, ale ze zdravotních důvodů jsem již od svých 57 let v invalidnim důchodu a to po vážných nemocech, tak si dovedu na rozdíl Vás mocipánů vážit každého, kdo v tomto státě to myslí úpřimně a čestně. Mi obyčejní lidé ať již pracující nebo invalidních a starobních důchodců si dovedeme vážit slova poctivost, upřímnost a skromnost. Nevlastníme nové paláce, nejezdíme na dovolené s kamarády po světě, ale známe co znamená slovo poctivý zdravý život i za podmínek, které Vy před nás stavíte. Jenom pro Vaší zajímavost včerejší den t.j. 12.květen byl vyhlášen jako - Český den proti rakovině - a byl při tomto dni prováděn prodej kytičky pro účely nás nemocných. Víte on potom člověk při tomto prodeji nejen, že vyslechne různá slova, ale i se takto dostane mezi nás obyčejné spoluobčany, kteří neznají slova pohrdání, povyšování, ale to neupřímější to je slušnost. Určitě nejsem sám kdo se zúčastnil tohoto dne, ale již podle ohlasů, když naše členky a dobrovolnice požádaly o koupi tohoto symbolu - kytičky - tak ti co přispěli to věnovali od srdce. Zkuste proto přijít mezi nás Všechny spoluobčany, ale s pravdou, poctivostí a tím nejdůležitějším - slušností.

 

Zatím za celou dobu od revoluce slyšíme jen - když nás zvolíte tak tato republika bude pro blaho nás(Vás) jenom zkvétat. Tak jak je potom možné, že najednou nám je předkládáno - JE ZDE DLUH, KTERÝ MUSÍTE PLATIT, - KDO HO VE SKUTEČNOSTI UDĚLAL A KDO NESE VINU A BUDE PO ZÁSLUZE POTRESTÁN?

 

S pozdravem - občan tohoto zadluženého státu, jak je nám předloženo 

 

GROBAUER Petr předseda občanského sdružení ZRNKO ŠTĚSTÍ - ve Štětí

 

411 08 ŠTĚTÍ 

 

telefon:608 279 025 nebo 724 806 506

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.