Tumor ledviny

{jcomments on}Pěkný den,mám dotaz na nádor ledviny. Prodělala jsem v letošním lednu světlobuněční nádor na levé podkovité ledvině v Praze ÚVN.Operace roboticky. Do nemocnice jsem se dostala s velkou bolestí levého třísla, vystřelující do zad přes levý kyčel. Tím jsem vlastně na nádor přišla. V době menstruace to byla bolest víc silná. Prý tato bolest s ledvinou nemá nic společného. Při odchodu mi bylo sděleno, že nádor je zhoubný a byla jsem vypuštěna do ulic. Žádné co můžu, co nesmím, jak se šetřit, co jíst, co pít, prochladnout či ne? Žádné ozáření, žádná biologická léčba. Nic. Jsem prý zdráva. Tak sláva, tomu se říká zázrak.

Velmi se bojím že se nádor vrátí, že tam zůstal třeba jen kousíček a jede to dál a třeba někde jinde. Mám dál velké bolesti třísel, již obou, vystřelující do zad, do ledvin. Našli myom, tak to bude asi od toho. Další operace, odstranění dělohy. Myom byl negativní.  Bolesti jsou dál, od myomu nebyly, nemůžu se ani nadechnout, v noci nevím, zda se mi chce čůrat, močový měchýř mi nedá povel, tak si nařizuji buzení a chodím čůrat sama, pokud to neudělám probouzím se s velkou bolestí břicha, jelikož je moč. měchýř přeplněn. Přiznávám, že vydržím hodně velkou bolest, ale nyní šílím strachy, co mi to je, proč mám velké bolesti. Chodím do práce v podstatě jsem nastoupila okamžitě, jinak bych se zbláznila. Před týdnem jsem byla na urologii na kontrole, prý je vše v pořádku a bolesti nejsou urolog. problém. Přestože mám křeče v obou bocích. Jsem objednaná na 24.6. na neurologii do Havl. Brodu. Přehazují si mě jako bramboru. Nevím co dál, jak dál. Jsem velmi unavená, spala bych i v sedě, usínám za volantem, jsem vyčerpaná. Sotva se hýbu, mám bolesti udělat prudší pohyb. Podotýkám, že jsem nikdy v životě nemarodila a celý život jsem byla velký sportovec a měla elán a sílu. Nyní jsem troska. Proč jsem neměla žádnou další léčbu ledviny, co mám dělat dál prosím, poraďte mi někdo. Je mi 42 let. Míša

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


odpověď:

Velmi pravděpodobně byl váš nádor  malý a v tom případě je operace jediná nezbytná léčba, kterou musíte absolvovat a opravdu už nic dalšího není nutné. Bolesti, které líčíte, by mohlo způsobit posunutí obratle v oblasti bederní páteře. Neurologické vyšetření je tedy určitě dobrý nápad. Pokud  se operatér  k vašim obtížím nehlásí, důvod bude nejspíše  jinde.

zdraví PT

--
Doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc
Onkologická klinika
Praha

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.