Léčba jmelím

Dobrý den. Náš tatínek (70 roků) loni prodělal rakovinu plic, ze které byl pomocí chemoterapií a ozářkami vyléčen. Kontrola v dubnu vyléčení potvrdila. V červnu mu začala otékat noha, pak se objevily bolesti v zádech, které se stále stupňovaly, přestával cítit dolní polovinu těla ...

 

Posledního července lékaři zjistili nádor na páteři. Okamžitá operace odstranila část nádoru, nebylo možné jej odstranit celý. Léčba pokračovala chemoterapií, byla zavedena cévka. Po měsíci magnetická rezonance a sono břicha zjistily, že došlo ke zhoršení, metastáze byly v játrech a páteřním kanále.
Tatínek je pouze ležící. Lékaři sdělili, že více udělat nemohou.
 
Stále se mi nechce věřit, že opravdu se nic dělat nedá. Četla jsem knihu o léčbě rakoviny jmelím - Anette Bopp: Jmelí a léčba rakoviny. Prozatím jsem však v České republice nenašla lékaře, který by se této léčbě věnoval.
Máte zkušenosti s terapií jmelím nebo můžete poradit, kam se obrátit?
Děkuji, Renata Procházková

Odpověď:
Pokrocily metastaticky nador plic je nevylecitelne onemocneni. Moznosti lecby, ktera jej pozdrzi, zavisi na jeho typu. Iscadpr, preparat ze jmeli obsahije alkaloid - jed, ktery znacne zatezuje jatra. Neexistuje zadna klinicka studie, ktera by potvrzovala jeho protinadorovou ucinnost. 
 
 
Doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc
Onkologická klinika
Praha
Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.