První projevy onemocnění

První projevy onemocnění

prosinec 2001 (0)

Jednou takhle (koncem roku 2001) jsem se napil piva po obědě a objevila se u mne bolest kdesi uprostřed zad.

Bylo to jako v páteři a chovalo se to jako skřípnutý nervík. Něco jako jsem byl zvyklý, že na to vezmu Ibuprofen a ono to přejde. Vzpomínám si, že jsem se šel tenkrát natáhnout a protože alkohol a léky nikdy společně nepožívám, tak jsem prostě usnul i s tou mírnou bolestí. Probudím se cca za 30 minut a bolest žádná. Tedy vše OK a mysl měla klid. Tato „pivní“ příhoda se ještě párkrát zopakovala a to jsem již začal tušit, že je to něco jiného, než obvykle namožená páteř z dlouhého sezení.

RADA - jakmile bude vaše tělo pravidelně reagovat na nějaký měřitelný podnět=činnost nebo látku – běžte prosím k lékaři, nebo se alespoň třeba po telefonu s lékařem poraďte.

Ale říkal jsem si, že to bude ten skřípnutý nervík a že je skřípnutý hodně a je v tom místě asi už zánět, který prostě reaguje i na malé množství alkoholu. (již to reagovalo na pouhé 2 decilitry 10-ti stupňového piva) Bolest ale byla silnější a silnější a na Silvestra 2001 jsem si dal jen přípitek a to bylo všechno. Po cca 1 měsíci se však projev bolesti začal objevovat i bez toho, že bych si dal pivko. To mne však stále nevyvádělo z míry a řešil jsem to jako vždy Ibuprofenem. Bolest se dokonce začala objevovat velmi pravidelně a to po 11-ti až 12-ti hodinách. No a tak jsem baštil v těchto intervalech pravidelně Ibuprofen. Když náhle jednoho dne po ránu se ona bolest přenesla ze zad dopředu do hrudníku a byla velmi intenzivní proti sobě v zádech a v hrudníku. (na úrovni mezi lopatkami). Poučen infarktovými stavy svých rodičů jsem se šíleně vyděsil a v domnění, že se o mne pokouší infarkt jsem zklidnil tělo a čekal co bude dál. Již jsem se však rozhodnul, že ten den jdu k lékaři. (jen pro zajímavost do té doby jsem spolykal cca na 250 tabletek Ibuprofenu – tj cca za 3 měsíce)

Moje obvodní lékařka mne mile přivítala (ale chválit ji zde nebudu neb si to nezaslouží za svoje pozdější odborné prohřešky, které udělá až za několik let...jméno ale uvedu bez bázně a hany rád - jednalo se o MUDr. Strakovou ze Strakonic), a protože jsem u ní byl jako každý, komu záleží na jeho zdraví cca před 6-ti měsíci na pravidelné roční prohlídce, vzali jsme to společně jako nějakou nahodilou věc. (POUČENÍ – 6 měsíců před obtížemi byl můj krevní obraz jako ze škatulky OBJEKTIVNĚ žádný náznak problému – všechny hodnoty přesně jak mají u zdravého člověka být.)

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.