Na cestě k harmonii

Chtěl bych Vám dnes napsat pár řádek o svojí pokračující cestě k nalezení rovnováhy, harmonie, souladu a vyrovnání svého žití v tomto světě. Již v předešlých příspěvcích jsem naznačil, avšak nepopsal, vliv netradičního (spíše možná "nenormovaného") spektra událostí na svůj průběh nemoci a na další život.

Protože žijeme v naprosté většině a každý den 24 hodin pod silným vlivem informací, které jsou nám předkládány způsobem: "toto je skandální", "toto je tragédie", "toto je legrace", "toto je dobře", "toto je špatně".... a tlačí to každého normálního člověka do modelu chování, které je nám předkládáno jako "správné" nebo "normální", myslím/cítím že občasné jakoby vybočení z norem je více než na místě.

Jedním z dalších mých osobních "vybočení" o kterém se chci zmínit je právě dnes 15.září 2010 dokončená a aktivovaná stavba sloužící pro léčebné účely. Na obrázku níže v tomto článku můžete vidět postavený jehlan, který svojí zmenšenou podobou přesně odpovídá Cheopsově pyramidě. Její základna má rozměr 4,71metru a i když je to na první pohled jednoduchůstka, tak trvalo přes 3 měsíce než byla kompletně realizována. ANO JEDNÁ SE O LÉČEBNOU PYRAMIDU :-)

Myslím si, že vzniku jakéhokoli dlouhodobějšího onemocnění, které člověka ohrožuje na životě předchází (pro každého jiným způsobem) těžké období. Je jedno jak toto období vnímáme konkrétně. Někdo to cítí, jako nedostatek prostředků na živobytí, někdo jako nefungující pratnerský život, někdo jako nedostetek mateřské lásky a někoho třeba mohou stresovat špatné předvolební preference :-) Jsem přesvědčený o tom, že právě disharmonie mezi naším přáním a skutečností, které působí na naši psychiku jsou při trvajícím stavu nesouladu příčinou všech těžkých (jak se říká moderně "civilizačních") nemocí. Jelikož osobně nepochybuji o existenci nějakého vyššího smyslu všeho co nás potkává, jsem si jistý, že právě ony životní nesouhry a nesoulady mají svůj účel pro náš mentální vývoj/pokrok. Každá i sebemenší událost je nám předkládána pro to, abychom si vybrali, jak ji budeme řešit a hlavně proto, abychom ji vyřešili. Předpokládám, že pokud nejsme schopni nějakou událost/situaci vyřešit, je nám stále na očich, v mysli a nemůžeme se pohnout z místa. Dlouhodobé (čas je relativní a subjektivní v tomto pohledu) působení problému v naší mysli nepochybně překáží!!! Překáží nejprve v mysli ("ten blbec (např. na křižovatce) mne ale naštval" - prosím s omluvou za můj slovník) a jdeme dál pro další denní události. Později například před usnutím se v hlavě připomene myšlenka "co že ten kolega/kolegyně/vedoucí v práci po mne pořád chce za blbosti", nebo se v noci vzbudíme: "a proč mi ten manžel/manželka dneska nedal/a pusu na dobrou noc a proč se celý den tak divně odcizeně choval/a a co ta jeho SMS, kterou dostal/a?".... Pokud nás začne nějaký problém stíhat na každém kroku a víme, že se jen tak nemůžeme pohnout z místa v jeho řešení, JE ZLE!!! Začne to nespavostí a může to skončit smrtí. (Odbočím - nejmenovaný ředitel pražského dopravního podniku před pár lety zemřel na rakovinu. V době před jeho smrtí jsem se v těchto místech velmi domácky pohyboval a tak vím, že onen pán na venek spolehlivý manažer, rozumný a moudrý žil v nepředstavitelných stresech - veřejné zakázky, chystaný mezináodní měnový fond v Praze, volby, povodně 2002, lobisti z magistrátu a politických stran...atd atd... Na veřejných přednáškách, jen kdo ho dobře znal mohl vidět jeho obrovský vnitřní neklid a chvějící se ruce... NEVYDRŽEL :-(....ale zpět k tématu...)

Meli bychom umět zvládnout každou sebetěžší situaci a pokud možno co nejdříve. Protože každému z nás se komplikace v životě vyskytují měli bychom (nevím jak to napsat/vyjádřit) se naučit zamyslet se nad tím, jak tyto komplikace/situace řešit. Moje osobní domněnka je, že pokud nemám peníze, nemusím to začít řešit zvýšením pracovního nasazení (nebo snad nějakou nekalou cestou) a tím se více zatížit. (řešení jsem osobně nalezl, respektive si myslím, že jsem jej nalezl) Je-li na mne partner/ka zlý/á, nebudu to řešit hádkou - tím zvýším napětí a negativní stres. (také jsem si toto v osobním životě vyzkoušel vyřešil) .... a takto by šlo pokračovat v mnohých dalších příkladech.

Obecným řešením a cestou ke spokojenosti (tím i ke zdraví) je umět vyřešit problém po svém, nebo umět přijmout řešení onoho problému, které nám nabízí ostatní=tedy změnit pohled na problém a to, čemu jsme říkali problém vzít jen jako holý fakt a realitu, která mi přestala vadit.

Letos v roce 2010 na jaře jsme potkali jednoho zajímavého pána ze Žatce, který přednášel na esoterickém festivalu v Písku. Protože se s manželkou (stejně jako s vámi každým) učíme řešit naše životní situace a věříme v onen vyšší smysl, oběma nám tento pán "padnul do oka" svojí přednáškou doprovázenou videoprojekcí ze své práce. Krom jiného jsme měli možnost shlédnout, jak tento pán využívá pyramidální léčebnou energii v kombinaci se svými schopnostmi. Jelikož jsem již z videoprojekce (materialisti nechť mne prosím omluví) cítil, jak v pyramidách, kde onen pán léčí, existuje jakási energie, nedalo mi to a v ten okamžik jsem se rozhodl, že ke svému osobnímu vyrovnání, k nalezení dalšího stupně rovnováhy a k získání svého dalšího životního moudra postavím na zahradě podobnou pyramidu. O léčení v pyramidách, o jejich původu a vlivu na lidský organismus a další hmotu si lze na internetu nalézt mnoho článků, proto se na toto téma nebudu rozepisovat. Věřím, že pro mne osobně (případně kohokoli jiného, kdož je naladěný na podobné frekvenci) je tento trochu "vybočený" počin dalším stupínkem na té správné cestě k rovnováze, pohodě a duševnímu i tělesnému zdraví.

V budoucnu jistě napíši konkrétní zážitky a prožitky "ze života v pyramidě" :-) Již nějaké mám, ale to bych doporučil číst jen těm, kteří umějí čst co je zde napsáno, nebo pokud mi napíšete na můj e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - rád popíši jak to působí.

Zde jest ona "krasavice" :-)

Honza30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Honza31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdraví Honza Nachtigal

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.