Rakovina na vysoké

Bylo zrovna září a začala mi vysoká, tzn. párty a spousta nových zážitků. Bohužel v létě jsem si nahmatala bulku, ale pořád jsem doufala, že je to jenom cysta, a dost lidí mi to i potvrzovalo. Výsledek byl ale jiný, karcinom, velice agresivní. Další den jsem už šla na první chemoterapii.

Bylo mi neskutečně špatně a ještě k tomu jsem musela nosit paruku. Do školy jsem chodila vždycky týden před další dávkou, protože mi bylo doporučeno 14denní režim. Bylo to brutální.

Po čtvrté dávce jsem dostala nabídku na léčení v Rakousku, kterou jsem okamžitě využila. Další 4 chemoterapie byly sice nepříjemné, ale o něco lepší. Navíc jsem měla mít zase 3 týdenní režim, takže jsem měla aspoň víc času na zotavení. Celou dobu se o mě starala moje maminka, za což jsem jí nesmírně vděčná. Bez ní bych to dost těžko zvládala.

Nádor, který byl na začátku asi 4cm velký, se zmenšil asi o 2,5cm. Za tři týdny jsem šla na operaci, která proběhla v pořádku, a navíc mi ještě neodstranili celý prs, ale jenom část a lymfatické uzliny. Ještě mě čeká ozařování, ale už to beru tak, že jsem vyhrála nad tou nejvíc obávanou nemocí.

Moc bych tím chtěla povzbudit mladé pacientky, které se s rakovinou perou třeba právě teď. Důležité je se dívat dopředu a hlavně to za žádnou cenu nevzdávat!


Moc vám fandím! :)

 

Komentáře  

 
+2 # maruškoStanislava Oravská 2014-03-24 19:21
maruško moc hezky napsane a přeji brzké uzdravení pa stana:-)
Odpovědět
 
 
-1 # Odp.: Rakovina na vysokéMartina Štěpánková 2016-02-28 21:30
Milá Maruško,
Váš příběh je velmi podobný tomu mému. Také jsem měla podobně velký nádor (5 cm) v poměrně mladém věku, velmi agresivní druh. Léčbu jsem prodělala úplně stejnou jako Vy. Musím říct, že mě lékaři zachránili, neboť bez nic bych tu asi už nebyla...Bohuže l jsem dostala po dvou letech recidivu v druhém prsu. Teprve potom jsem se začala zajímat o psychosomaticko u příčinu rakoviny prsu (viz rakovinaprsu-po radna.cz) a změnila své postoje a pocity. U mě byla hlavní příčinou nemoci moje maminka, která se mi bez jakéhokoliv respektu vměšovala do života a já jsem se jí neuměla postavit a jeho vměšování a destruktivní jednání zastavit. Avšak podotýkám, že za svou nemoc si můžu jenom sama, neboť pouze já sama jsem se jí neuměla postavit...Až díky intenzivnímu kurzu u mého duchovního učitele jsem dokázala změnit své postoje k mamince a hlavně jsem v našem vztahu nastolila rovnocennost. Tu se tedy ještě stále učím.... Přeji Vám mnoho zdraví a životní moudrosti. S pozdravem a přáním všeho dobra. Martina
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.