Náš boj - nádor nosohltanu

Zdravím všechny bojovníky a bojovnice!

Začalo to už loni na podzim. Můj tatínek (54 let) byl pořád nemocný, měl zalehlou hlavu, rýmu, bolelo ho pravé ucho i pravá polovina hlavy, nebylo mu dobře. Obvodní lékařka ho léčila se "zánětem nosohltanu". Jedna antibiotika nezabrala... Druhá antibiotika nezabrala...

Následně se dostal do rukou lékaře na ORL, který mu na základě výsledků odběru krve sdělil, že má v těle přemnožené kvasinky a musí dodržovat přísnou dietu, aby se kvasinky dál nerozmnožovaly. Tak taťka dietil. Zhubnul během tří měsíců asi 30 kg. "Naštěstí" byl dřív kapánek při těle (100 kg při výšce 183 cm), takže se dostal na váhu 70kg. 

Následovala další vyšetření, která 28.5.2015 ukázala, že má zhoubný nádor nosohltanu. Podle slov lékaře "obrovský". V té době už mu pravé oko šilhá a na pravé ucho neslyší, neustále ho bolí pravá polovina hlavy (někdy víc, někdy míň). Pravá tvář je nateklá, špatně se mu polyká jídlo, špatně se mu dýchá... 

29.5.2015 musel podstoupit tracheostomii, jelikož by se bez ní pravděpodobně udusil...

Ihned jsem kontaktovala Protonové centrum v Praze, po zaslání všech podkladů nás ale vzhledem k rozsahu nádoru odmítli.

Následovalo trhání zubů... Všech zubů...

S výživou to bylo čím dál horší - neměl na jídlo pomyšlení a polykání pro něj bylo problematické (pil aspoň Nutridrinky, ale to je pro dospělého chlapa tuze málo :-(). Jednoho dne pak nespolknul už vůbec nic. (Mluvit už nemůže několik týdnů - jen artikuluje, ale nevydává zvuk.)

26.6.2015 následoval chirurgický zákrok - vývod do žaludku. Mám radost, že konečně dostává dost živin :-)! Teď už váží cca 65 kg :-( 

2.7.2015 nám tatínka z ORL, kde byl hospitalizovaný, pustili domů. Optimismus mu neschází, doma je mu prostě líp než v nemocnici :-)

A teď už jen čekáme na začátek onkologické léčby. Zdá se mi neuvěřitelné, že přesto, že od 28.5.2015 víme, že má v nosohltanu "obrovský" nádor, se s onkologickou léčbou začne až 8.7.2015 (bude se začínat každodenním ozařováním - po dobu 7 týdnů - plus každý týden 1x chemoterapie; následně, pokud bude mít tatínek dost sil, plánují lékaři ještě tříměsíční chemo). Máte to někdo taky tak? Taky se vám to čekání zdá nekonečné? 

Do té doby chceme taťkovi co nejvíc posílit imunitu, jelikož ale jídlo podáváme stříkačkou přímo do žaludku, máme omezené možnosti.. Aktuálně mu dáváme kromě výživy Nutrison (1500ml denně) a čaje ještě probiotika (2x denně Biopron9 - po operaci, když mu dělali vývod, totiž musel brát týden ATB), Alveo od Akuny, pak šťávu z Aloe vera a rozmixovaný tučný tvaroh se zastudena lisovaným lněným olejem (podle Budwigové). Nevíte někdo, jaká je doporučená denní dávka tvarohu se lněným olejem? Neradi bychom mu ještě ublížili! Jak jinak můžeme tatínkovi před začátkem léčby pomoci?

Moc vám děkuji, že jste dočetli až do konce, a těším se na vaše řádky..

Věřím v zázraky a šťastné konce.

Tereza 

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.