Chci Vám vyprávět příběh mé nemoci - pokračování
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 30. 12. 2018 19:15
- Napsal Vratislava Komínková
- Zobrazeno: 9026
Odstranění varlat - orchiektomie
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 16. 4. 2018 13:14
- Napsal Tereza
- Zobrazeno: 14074
Zdravím vás. Přes pár měsíci mému dědečkovi (89 let) diagnostikovali adenokarcinom. Vzhledem k věku mu lékaři jako jedinou možnost "léčby" nabídli odejmutí varlat, které by mělo zpomalit šíření nemoci. Ráda bych se proto zeptala vás všech, jestli má někdo s touto operací zkušenost a případně jakou. Jak vše probíhalo, jestli byly po zákroku nějaké komplikace a pod.
Děkuju moc.
ONKOLOGIE, LEUKEMIE AKUTNÍ MYELOIDNÍ a vyléčení PERUÁNSKÝMI BYLINAMI
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 23. 1. 2018 21:05
- Napsal Vít Novák
- Zobrazeno: 16093
Dobrý den,
rád bych Vám poskytl zprávu o zázraku, který mě zachránil.
Mám 62 let. V srpnu 2017 (kdy jsem výrazně ubral na váze, měl výrazné potíže s dýcháním, byl jsem bledý a nezvládl jsem žádnou námahu – i chůze mě dělala velké potíže) mě diagnostikovali akutní leukemii, AML M1 a následně MDS RAEB 2, onkologické centrum navrhlo okamžitou hospitalizaci s nutností agresivní chemoterapie s vyhlídkou 50/50, pokud chemoterapii snesu. Měl jsem však u blízkých zkušenost s tím, jak chemoterapie dokáže ve velmi krátkém čase člověka „semlet“. Agresivní chemoterapii jsem odmítl s tím, že přistoupím na léčbu paliativní - slabá dávka - 10 x injekční forma cytostatik - a budu pouze dojíždět na onkologii do FN v Ostravě za pomoci příbuzných.
Číst dál: ONKOLOGIE, LEUKEMIE AKUTNÍ MYELOIDNÍ a vyléčení PERUÁNSKÝMI BYLINAMI
Dilema s preventivní mastektomií - 2. část
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 8. 7. 2017 0:26
- Napsal Anna
- Zobrazeno: 20750
Uplynuly více než dva roky od doby, kdy jsem na portál osudy.cz přispěla článkem jako nosička BRCA1 mutace. Ráda bych se podělila o zkušenosti, které od té doby následovaly. Třeba to někomu dalšímu pomůže v jeho rozhodování. Rozhodla jsem se jak pro podstoupení oboustranné profylaktické mastektomie, tak pro umělé oplodnění za pomoci prenatální genetické diagnostiky, tak aby se vyloučil přenos problematického genu na potomka.
Život po šesti zhoubných nádorech
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 28. 6. 2017 17:43
- Napsal Danuta
- Zobrazeno: 20576
51 let mě děsí myšlenka, že se to zase vrátí…
60-léta minulého století byla pro většinu lidí obdobím politického uvolňování a naděje na lepší život. Pro mě ale rok 1966 příliš šťastný nebyl, protože jsem poprvé vážně onemocněla. Bylo mi 28 let a pracovala jsem jako zubní instrumentářka, když mi lékaři zjistili zhoubný nádor tenkého střeva. Byla jsem vdaná a měla jedno dítě. V té době byla rakovina automaticky považována za konečný ortel. Ani v nejhorším snu mě tehdy nenapadlo, že během svého života uslyším podobnou diagnózu od lékařů ještě pětkrát. Léčba nádoru tenkého střeva proběhla v režii chirurga včetně chemoterapie. Skončilo to invalidním důchodem a "očekáváním konce", který bohudík nepřišel.
Rychlý vývoj zhoubného nádoru mozku
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 14. 6. 2017 6:06
- Napsal halen
- Zobrazeno: 22783
Ahoj všichni, onemocněl jsem zhoubným nádorem mozku. Byl jsem v podstatě bez příznaků až jsme jednou pořádali posezení s kamarády, kde jsme měli hrát a zpívat - máme totiž vesnickou amatérskou kapelu. No a když jsem se snažil naladit svou baskytaru, najednou to nešlo.
Syndrom dráždivého tračníku/střeva - vyřešeno "?"
- Podrobnosti
- Kategorie: Jiné
- Vytvořeno 7. 5. 2017 22:32
- Napsal Ing. Jan Nachtigal
- Zobrazeno: 22657
V loňském roce (r.2016) po prodělané příhodě s klíštětem (viz odkaz zde) , sotva jsem se trochu dal do kupy jsem musel řešit několik dalších obtíží. Tou první (zdánlivě banální) byl zarůstající nehet u palce pravé nohy. Už mne to trápilo cca 3 roky a ať jsem dělal doma svépomocí, co jsem zvládal, tak palec výrazně při každém pohybu, obzvlášť v těsnějších botech bolel.
Rakovina PROSTATY - zkušenosti s léčením
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 12. 8. 2016 19:47
- Napsal viktor
- Zobrazeno: 26550
rozhodl jsem se Vás kontaktovat. Níže uvádím popis situace, která mě samotného přiměla zajímat se více o tuto oblast. S postupem času jsem dospěl k názoru, že chci v této věci pokračovat. Určitě je nejdůležitější prevence, ovšem i následný postup pro diagnostikované pacienty v našich končinách obsahuje řadu nedostatků, mezer a zasluhuje pozornost. Některé kroky jsem již podnikl. Možnosti pro pacienty s karcinomem uvádím níže, body 1/ až 9/.
Děkuji Vám za zvážení, přečtení, Váš čas a reakci.
Přeji Vám úspěchy ve všech Vašich aktivitách.
Ing. Viktor Ponča, Ph.D.
Zkušenost - CHYBĚJÍCÍ OČKOVÁNÍ
- Podrobnosti
- Kategorie: Jiné
- Vytvořeno 10. 5. 2016 18:35
- Napsal Ing. Jan Nachtigal
- Zobrazeno: 24244
Zdravím opět po čase Všechny Vás čtenáře osudy.cz a to s mým dalším "zdravotním" příspěvkem.
Pokud žijete izolovaně v panelákovém bytě, nebo kdesi v betonovém městě, nebo nikdy nechodíte do přírody, můžete tento článek rovnou přeskočit, ALE to se týká asi jen hrstky osob. No a i kdybychom trávili hodně času jen ve sterilním prostředí, stejně by nás pravděpodobně potkalo něco jiného, co nás prostě potkat má.
Letos na jaře (r.2016) jsem jako každým rokem hnedka než vyroste vysoká tráva začal s úklidem na zahradě.
Nevěřila jsem
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 23. 4. 2016 14:58
- Napsal irena
- Zobrazeno: 24023
{jcomments off}Hezky den.
Proc svuj pribeh zverejnuji je proto ze mnoho lidi veri vice mediim nez vlastnimu usudku. Dnesni doba neni jednoducha. Kdyz jeden napise ano druhy zakonite napise ne. Na vse existuje tisice moznosti a variant. A ctenar se pak nemuze ve vecech vyznat. Jak se rozhodnout? Musi se kazdy rozhodnout sam a to je muj pribeh. Zaruku pri takove nemoci vam neda ani doktor ani bylinka jsou tu jen a jen procentualni cisla vylecenych a smutnych pripadu.
Genetika u rakoviny
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 8. 3. 2016 7:12
- Napsal Martina Štěpánková
- Zobrazeno: 22938
Při mém onemocnění rakovinou prsu v 36 letech mě bylo řečeno, že geny, které dědíme po rodičích, předáme svým dětem, přičemž není v našich možnostech geny během svého života jakkoliv změnit či ovlivnit. Lékaři mě nutili jít na genetické vyšetření, přičemž pokud by se potvrdila genová mutace, která se nazývá BRCA1 a BRCA2, tak jedinou nabízenou prevencí mých dcer, by bylo odstranění prsů. Všichni asi známe příběh Angeliny Jolie. Já však věřím, že všechny nemoci, včetně rakoviny jsou psychosomatického původu (viz www.rakovinaprsu-poradna.cz).
Hormonální léčba při rakovině prsu
- Podrobnosti
- Kategorie: Onkologické nemoci
- Vytvořeno 28. 2. 2016 17:56
- Napsal Martina Štěpánková
- Zobrazeno: 19237
Hormonální léčba patří mezi nejstarší prostředky používané proti karcinomu prsu. Její účinnost je ovšem podmíněna přítomností hormonálních receptorů v nádorové tkáni, která svědčí o tom, že nádor je závislý na hormonálních podnětech. Pokud tyto receptory nejsou při histologickém rozboru v buňkách nádoru prokázány, hormonální léčba se neaplikuje, nemá smysl.