Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 nebo na BĚŽNÉM ÚČTU 228824874/0300

Trocha historie:

 • první verze osudy.cz byla na internetu v letech 2005-2007
 • druhá verze 2007-březen 2013
 • a dnes (po více než 5-ti letech) od 23.března 2013 máme k dispozici opět vylepšenou verzi

 

Nové možnosti:

 • Jiné barevné ladění - dlouho jsem volil mezi různým barevným provedením. Jak jsem tak stále více a více koukal na obrazovku, znovu jsem si uvědomil, že každý čtenář potřebuje především klid. Proto jsem zvolil provedení, které sice může připadat "ponuré", ale určitě není pichlavé a i při delším čtení (tedy alespoň mně osobně) neunavuje tak rychle.
 • Jiná kompozice úvodní obrazovky - jistě mi mnozí dáte za pravdu, že předchozí verze především stále stejnou úvodní stránkou mohla budit dojem ustrnutí. Proto jsem využil možností produktu CMS Joomla, který je použitý pro OSUDY.CZ a většina nových příspěvků bude hned po svém zveřejnění zobrazována na titulní straně. S přibývajícími dalšími články se bude celý obsah posouvat dospodu obrazovky.
 • Jiná struktura obsahu - možná si mnozí vzpomenete na různé pokusy o vylepšení a rozšíření OSUDY.CZ. Určitě sem patřilo v minulosti: kniha návštěv, diskusní fórum, poradna onkologa, komentáře k článkům, nabídka inzertních služeb, nebo rozšíření o dceřinné weby pomoc.osudy.cz nebo onkoforum.osudy.cz. Když to shrnu, tak nic z toho (vyjma komentářů k článkům a poradny onkologa) se nesetkalo s větším zájmem. Proto jsem se vrátil zpět k záměru "jediného webu", který však bude rněkteré původní funkce zachovávat. Ponechávám:
  • poradnu onkologa (s velkým DĚKUJI paní docentce Tesařové, která zdarma odpovídá na naše dotazy)
  • komentáře k článkům (ony svým způsobeb nahrazují diskusní fórum)
  • možnost pro organizace - prezentovat svoje neziskové aktivity na osudy.cz (původně bylo součástí onkoforum.osudy.cz)

 

Zásadní novinky:

 • "Když už, Tak už !!! " - to jsem si řekl v okamžiku tak zásadní inovace celého webu v okamžiku úvah o "jen onkologii", nebo i dalších onemocněních. Proto jsem systém připravil tak, aby mohl obsahovat i pacienty s dalšími diagnózami a příběhy těchto pacientů. V současné době, když se podíváte na příběhy, tak již pacienti se stomií mají svojí zvláštní sekci a pak přijdou další skupiny. Předpokládám, že to bude jen a jen k užitku všem nemocným a jejcih blízkým.
 • Každý registrovaný na osudy.cz si spravuje samostatně svoje články - každý, kdo chce vložit nějaký příspěvek (včetně otázky do poradny) může kdykoli obsah svého článku změnit, nebo dokonce jej i zneveřejnit pro čtenáře. Pouze první vložení článku se děje ve spolupráci se správcem webu - vše je popsané v odkazu pod tlačítkem "Napište nám". Správce webu má automaticky nastaveno i sledování změn v článcích, ale to je "jen" správcovská záležitost, kterou se budu snažit ošetřit případné vložení html tagů (to je "něco"), které by mohly grafiku webu rozhodit.

 

Závěrem:

Zcela upřímně musím přiznat, že při této inovaci "už toho mám tak akorát" a jsem rád, že nyní web chodí tak jak chodí. To co proběhlo pro návštěvníky webu za cca 1-2 dny na obrazovce, to jsem v pozadí připravoval cca 1,5 měsíce a je v tom poctivých 400 hodin práce. I tento článek píši v čase 3:10hod :-) ALE myslím si, že pro užitek, který to mnohým lidem přinese tohle stálo zato!!! DĚLAL JSEM TO TOTIŽ S LÁSKOU !!!!!!! ;-)

Prosím pěkně vím, o tom, co ještě není doladěné (nebo si to alespoň myslím, že to vím), co nechodí tak jak by mělo a DOKONCE SE MUSÍM OMLUVIT zde v tomto článku "KÁŤULETI, alias - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.", že mi při převodu databáze vypadly nejnovější 2 komentáře a ty byly právě k jejímu článku. Moc se omlouvám Katko.

Prosím pěkně piště mi (na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) svoje dotazy, připomínky, nebo i nové náměty. Prostě to, co se Vám nezdá, co by potřebovalo nějak upravit, či změnit. Tuto práci dělám zcela sám a tak jak je to obvyklé, svoje chyby snáze přehlédnu.

 

Zdraví, pohodu, lásku a klid

Honza Nachtigal

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech