Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 nebo na BĚŽNÉM ÚČTU 228824874/0300

Dobrý den, vím, že díky mé chronické leukémii mám sníženou imunitu. Na jaře jsem měla pásový opar,od té doby mám skoro každý měsíc opar na rtu a afty.  Poslední přes celý ret mi praktická lékařka léčila Herpesinem 400 před 14 dny a dnes mám další na horním rtu a afty. A to jsem 3 měsíce užívala zinek C a B komplex (bez B12, kterou zřejmě nesmím). Co s tím, snažím se jíst zdravě, nejsem otylá, vynechala jsem ořechy i kapustu.


Odpověď:

Doporučovala bych delší preventivní kůru nějakým antivirotikem, obvykle se používá  šestiměsíčni  léčba  pomocí acykloviru (400 mg 2× denně  neo valacykloviru  500 mg 1× denně. 

zdraví pt
 
 
 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně léčby rakoviny prsu.Mojí mamince byl v lednu vyoperován malý nádor v pravém prsu.Začali jsme chodit do onkologické poradny, kde jí byl v krvi zjištěn zvýšený vápník 3,35 a proto byla poslána na vyšetření kostí, které bylo v pořádku. To bylo poslední, co jsme se v únoru dozvěděli a potom byla coronavirová epidemie a protože maminka nechodila na žádnou léčbu, tak jsme se do poradny šli až v květnu.Začala brát léky na štítnou žlázu a hormonální léčbu a je objednaná na vyšetření štítné žlázy. A dnes nám paní doktorka řekla, že nás objednává na ozařování. Chtěla bych se zeptat jestli je ozařování ještě vůbec nutné, když je to půl roku po operaci a když jsem se paní doktorky zeptala jestli ji může udělat ultrazvuk prsa nebo mamograf, řekla mi, že to nepotřebujeme. Vím, že před ozařováním má jít na CT - zaměření místa ozařování.Mohou tam zjistit jak na tom maminka je? Děkuji Vám velice za odpověď a přeji krásné dny. Zdraví Jitka

 

Dobry den. Jsem 14 dni po operaci karcinomu ledviny,nefrectomie l.sin. Vysledky histologie pT2a(m),G2- co to prosim znamena? Jaka je prognoza? Navrat nemoci je mozny? Je mi 37 let,jinak jsem uplne zdrava. Na podzim me ceka PET CT,ale metastazy se pry neocekavaji,jen pro jistotu. Dekuji Vam za odpoveď, Petra.

Je mi 70 let. V listopadu 2019 mi byla zjištěna CA prostaty GS9, T4, N1M0. V současné době léčen Firmagonem čtvrtý měsíc, PSA kleslo z 70 na 5 po prvním podání, od té doby nekontrolováno. Současně jsem byl poslán abych si vyjednal radioterapii v Motole, na terapii jsem objednán na červen. Dnes při podání další hormonální injekce se mi lékařka na onkologii ptala jak chci pokračovat.

Dobrý den, zaslechla jsem, že pro nemocné leukémií (já mám chronickou BCLL) není vhodné pro posílení imunity užívat echinaceu a betaglukany. Osobně bych si ráda zakoupila hlívu ústřičnou, která betaglukany obsahuje, pokud to nevadí. Děkuji.


Odpověď:

U chronické lymfatické leukemie není vhodné užívat žádná

Při chronické lymfatické leukémie ano, či ne ? ? ?

Děkuji Alena G.


Odpověď:

U onkologických diagnóz není vhodné  absolvovat procedury s vyšší, než běžnou tělesnou teplotou,

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech