Rakovina

Rakovina. 

Může se změnit život a to doslova ze dne na den? Může. Stačí jen zcela náhodně zjistit, že máte v prsu něco co tam nepatří. Nepatrný útvar, bouličku. První reakce? To není možné. Znova a znova pátráte, jestli se nemýlíte. Třeba do rána zmizela a ten strašný sen skončí. Omyl, je tam pevně se drží kůže. Nebolí a o to je to horší.

Následuje návštěva lékaře, odborníka. Zase doufáte, že on nevyřkne ten ortel. Jeho slova,“ padesát na padesát, je to rakovina“. Tedy zhoubný nádor. V ten moment se vše změní..Následuje biopsie a zase čekání. Tentokrát, už není naděje, to nejhorší se potvrdilo. Pak už jde vše v rychlém sledu, operace. Odstranění prsu i s lymfou, chemoterapie. Jelikož se zjistí, že vše způsobuje nadmíra ženského hormonu musí pryč i vaječníky. Najednou jste v přechodu a je vám teprve 40 let. Položíte otázku. Je to těžké období? Určitě, ale popravdě v hlavě máte jedinou myšlenku. Žít. Máte doma tři děti, manžela, ale především samu sebe. Svůj život, se vším tím krásným co na Vás ještě čeká. Další otázka. Jste stále ženou? Jistě že, kousíček vás sice chybí. Ta žena přeci nebyla v tom kousíčku, který Vám vzali. Je uvnitř Vás a navíc, dá se vše do času napravit. Dnes to jde tak, že nikdo nic nepozná. Tak prosím, pokud se Vám stane to, co potkalo mne. Nemějte strach, jdete k lékaři. To, že jde vše napravit, vím já nejlépe, od operace je to již šest let.

Jmenuji se Nataša a příběh vám posílám proto, že vím kolik žen má z rakoviny strach. Čím dříve půjdeme na kontrolu, nebo si sami budeme dělat vyšetření prsu. Můžeme předejít tomu aby jsme umírali. Jde o včastný zákrok a u rakoviny prsu, je zcela nepopiratelný čas.Pokud bouličku objevíme, i přes ten strach v sobě je nutné navštívit lékaře.

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.