Zkušenost od Martiny

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost. Bohužel jsem jedna z těch, která má diagnózu – karcinom prsu. Je mi 42let, jsem samoživitelka, mám osmiletého syna, pracuji na čtvrtkový úvazek a v květnu tohoto roku jsem začala podnikat na VPP.

V červnu tohoto roku jsem si nahmatala bulku na prsu – jak se ukázalo karcinom. Všichni kolem Vás (ať už lékaři, poradny …) vám začnou říkat jak to není tak zlé a je spousta institucí, které Vám pomohou ve Vaší situaci.

Já tomu uvěřila. Nepřipouštěla jsem si nemoc, viděla jsem vše optimisticky.

Následovala různá vyšetření, operace, pak objednání následné léčby. A mezi tím se dozvídáte,že se nesmíte namáhat, nijak se zranit… Znamená to tedy být na PN. Ze čtvrtkového úvazku je nemocenská nula nula nic a z podnikání na VPP nic.

A tady začala má zkušenost. Když jsem zjistila, že nepokryji rodinné výdaje, dítě v září nastoupilo do třetí třídy (nutné školní pomůcky) a další pohledávky, vydala jsem se na doporučení na úřad zažádat o pomoc hmotné nouze. Páni to byla bomba, jakmile jsem totiž řekla, že jsem OSVČ byl mi automaticky napočítán příjem 14 000,-Kč a na jakoukoli pomoc nemáte nárok. Nikoho nezajímá zda podnikáte teprve měsíc nebo dva roky. Nikoho nezajímá zda je to na HPP či VPP. Prostě nemáte nárok, protože jste si dovolila podnikat.

A tak jsem na úřadě učinila rozhodnutí, ukončit PN přerušit léčbu a jít si podnikáním vydělat těch 14 000,-. Jedno,ale vím určitě. Kdyby se mi to nepovedlo a vystěhovali by nás se synem z bytu, ochotně mi na úřadu najdou azylový dům. Jo a ještě něco - mám kontakt na psychologa…kdybych ho prý potřebovala.

A závěrem: Než si vymyslíte nějakou vážnou nemoc, přestaňte podnikat,najděte si jako samoživitelka bohatého přítele a pak teprve jděte k lékaři. (nebo můžete oškubat otce svého dítěte).

Mohu říct, že toto je zkušenost k nezaplacení.

Krásný den Martina

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.