Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

Nedávno jsem se neformálně sešel s jedním posudkovým lékařem České správy sociálního zabezpečení. Neměl jsem za cíl žádný rozhovor, který bych pak zveřejnil, proto neuvádím ani jméno ani místo pobočky.

 

Lékař v rozhovoru konstatoval, že vyhláška, kterou se nyní musí řídit je velmi nedobře zpracována. Prý ta předešlá byla lepší. Trochu s povzdechem říkal, že zvlášť pro onkologické pacienty byla velmi špatně vytvořena, neboť pokud je člověk půl roku a déle v remisi, není šance člověku důchod ponechat. Na jeho slova: "a to dávali onu vyhlášku dohromady ti nejlepší odborníci", jsem odvětil: "..ale dělali to na zakázku za peníze od ČSSZ"... (viz materiál expertů Jiřího Vorlíčka, Jitky Abrahámové a Tomáše Büchlera ..... ZDE ) ... a pak nastala chvilka ticha.

Praktické poučení, které jsem získal:

- námitku můžete podat ihned v okamžiku, kdy Vám přijde ROZHODNUTÍ z pražské centrály ČSSZ - a prý to nemusí být žádná dlouhá sága

- přílohy lze zaslat později, ALE HLAVNĚ SI JE VEMTE SEBOU NA DRUHÉ KOLO K NÁMITKOVÉMU ŘÍZENÍ (myslím tím hlavně nové zprávy z posledních vyšetření od lékaře)

- k námitkovému řízení budete vyzváni a musíte se dostavit na vyšší nadřízený orgán (do krajského města), kde bude námitka probrána

- ještě důležitá poznámka - ode dne, kdy Vám byla snížena invalidita přibližně za 4-5 měsíců Vám přijde oznámení, že byste si měli začít nějak platit důchodové pojištění. Máte na výběr - buďto se půjdete registrovat na Pracovní úřad, kde se budete muset účastnit registrace, pohovorů...atd, nebo si můžete ono pojištění začít platit z vlastních zdrojů (nejmenší částka je 1600,-Kč/měsíc) nebo si prostě někde najdete práci a bude to za Vás platit zaměstnavatel. Finanční výše původního důchodu bude znovu přepočítána a začne být vyplácena od třináctého měsíce od doby, kdy byl změněn stupeň invalidity.

Pokud si někdo lámete hlavu s nějakým formulářem, který jako námitku zašlete na centrálu ČSSZ (nebo jej můžete předat na Vaší okresní správě sociálního zabezpečení), pak

FORMULÁŘ NÁMITKY NALEZNETE ZDE

Adresa pražské centrály je:

Česká správa sociálního zabezpečení

Námitkové oddělení č. 315

Křížová 25

225 08 Praha 5 Smíchov

 

Určitě bych to poslal minimálně doporučěně a NEZAPOMEŇTE - MÁTE NA TO JEN 30 DNŮ OD DNE DORUČENÍ ROZHODNUTÍ Z CENTRÁLY. (oni mají 3 měsíce na zaslání rozhodnutí od dne změny na OSSZ a přesto, že žijeme v době velké administrativní automatizace, tak mně osobně to přišlo až po 4 měsících)

 

Pevné zdraví, dobré nervy a úspěch s podáním námitky přeje

Honza Nachtigal

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech