Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

Vážení a milí čtenáři našeho onkologického webu!

Dovolte mi, abych v posledním dnu roku 2011 napsal pár řádek o našem webu a aktivitách našeho občanského sdružení.

 

Začnu asi takto: "Celý svět si stále chválí, všichni jsou jak se říká "happy" a najednou tu máme světovou krizy, kterou nikdo nečekal, Řecko je na prodej a mnoho jiných ekonomik je na dně......."

TO JE PŘEKVAPENÍ, JAK JE TO MOŽNÉ, vždyť se naše životní úroveň zvyšuje, všem se nám žije materiálně dobře, všichni pracujeme jak nejlépe umíme, nikdo nelenošíme, technika vše urychluje, znásobuje, A HLAVNĚ MÁME VOLNOST, SVOBODU, DEMOKRACII.....atd atd... Ale Nachtigale STOP!!! (říkám sám sobě, protože bych se rozepsal na uplně jiné téma)

Tento úvod byl však záměrný, protože chci otevřeně informovat o tom, co se nám nezdařilo a nedaří, protože předvádět falešný úsměv a z bílé dělat černou a naopak, jako to vidíme v jiných médiích je proti mojí povaze:

- před několika roky jsem mohl například napsat, že naše občanské sdružení má 16 členů. Dnes, když se podíváte tak na našem webu zjistíte, že počet žijících osob, kteří jsou členy sružení je jen 8. A to přitom stačí "jen" zaplatit členský poplatek 120,-Kč těmi, kteří členy až dosud byli..... nic z toho však neplyne za požitky..... tak proč to mám udělat....

- zprovoznil jsem dceřinný web onkoforum.osudy.cz - když dnes zhodnotím jeho užívání a návštěvnost (zejména mám nyní na mysli aplikaci "diskusní fórum"), tak jsou minimální.....

- nabídl jsem v rámci projektu onkoforum.osudy.cz prakticky všem onkologickým sdružením, že tento web budeme užívat, jako společné internetové noviny, s tím, že mi budou zasílány příspěvky těchto sdružení a budeme mít jeden centrální web, který budeme pro pacienty společně propagovat - když se po roce podívám na stáří a obsah příspěvků, tak i méně bystrý čtenář zjistí, že tato aplikace nežije.... samotný nemám sílu ještě na shánění příspěvků a paní Rumlenovou, která mi úžasně pomáhá s čímkoli se na ní obrátím, již o toto žádat nemohu - Jani VELKÉ DÍKY TOBĚ ZA POMOC!!!

- třetí funkcí projektu onkoforum.osudy.cz je pořádání video-konzultací mezi pacienty a odborným lékařem. Tuto akci jsme uspořádali pouze jedinkrát, neboť to vyžaduje značné znalosti (tedy moje znalosti, které ve všech oblastech IT nemám), relativně dost času na přípravu, propagaci a samozřejmě také finanční prostředky. Naštěstí náš kolega a člen sdružení pan Hodrment zajistil v posledních dnech letošního roku finanční dar, ze kterého budu moci uspořádat druhou živou konzultaci s pacienty se stomií někdy na přelomu únor/březen 2012 - Dane MOC VÁM DĚKUJI!!!

- v letošním roce jsem se pokusil oživit náš web vytvořením nových aplikací "Inzertní služba - ZBOŽÍ a SEZNAMKA"... když se podíváme do obsahu této inzertní části našeho webu, zjistíme, že "to také nežije"....

- snad jen dotazy v poradně onkologa se stále stejným tempem na paní docentku Tesařovou hromadí a snad alespoň zde je trend stejný - paní docentka Tesařová je také zcela vyjímečným spolehlivým a vysoce profesionálním spolupracovníkem, za což JÍ VELICE DĚKUJI!!!

- co se týká příspěvků, které nám pacienti zasílají, tak také jistě každý vidí na první pohled, že ani tyto příspěvky nejsou... rád bych je vkládal na web, ale nikdo mi nic neposílá.... Ale je to nějaká lidská lenost, které stále přibývá a přibývá. A proč si to myslím, že lidské lenosti přibývá se mi potvrzuje i například v tomto období, kdy si vzájemně posíláme přání "ke štěstí a zdraví do nového roku"... Je to něco velmi velmi povrchního... Z několika desítek přání, které jsem dostal (a vynechám-li upřímné vzkazy na úvodní stránce osudy.cz), pak bych na prstech jedné ruky dokázal spočítat přání, která byla adresována přímo od někoho přímo a jenom pro mne a pro náš web. Ostatní stupidní obrázky si lidé přeposílají (promiňte mi) jako magoři. Něco mi přijde, tak to pošlu někomu jinému a "tím mám splněno".... "Prd velebnosti!!!" (řekla by babča z cyklu Slunce seno...) ..... no nevím nevím, jak se tenhle vývoj líbí těm nahoře.

Celá moje výše uvedená nespokojenost s vývojem našeho webu je o to více vážná, když si uvědomím, že paradoxně návštěvnost našich stránek roste rok od roku. Tedy více návštěv a méně aktivit a spolupráce = nepříjemný paradox. Na návštěvnost se můžete podívat na obrázku níže:

Trend_Navstev_Osudy

 

A teď k těm veselejším věcem:

- díky především Janě Rumlenové (naší člence) jsme měli v roce 2011 dvě společná setkání, jako setkání "přátel" lidí z webu osudy.cz - ukázky najdete na našem webu a tato setkání budeme opět na jeře roku 2012 opakovat - ALESPOŇ ZDE TO TROCHU ŽIJE :-)

 

A co se chystá ještě dalšího na rok 2012?

Samozřejmě, že si osobně svoji práci "nezmarnou" na osudy.cz vychutnám i v následujícím roce na maximum, jak mi to půjde. V průběhu října 2011 jsem naprogramoval to, čemu se říká "robot" a tohoto robota pravidelně každý den pouštím (ne vyvenčit jako pejska na zahradu) do prostředí českého intrentu a on mi sbírá e-mailové adresy ze všech webů. Je to činnost, která trvá nějakou dobu a k dnešnímu dni mám nasbíráno na 20000 (slovy dvacettisíc) e-mailových adres. No a k čemu jsou? Samozřejmě, že k propagaci webu osudy.cz. Prostě si (až budu cítit, že jich mám již dost - to mi Ti nahoře včas naznačí ;-) ) sednu a napíši slušný informativní dopis o existenci našeho webu a o naší práci... a samozřejmě, že požádám i o podporu. No a pak to rozešlu jako SPAM. Takže, kdybych se neozýval pak, tak mne zavřeli za šíření poplašné zprávy, protože rakovina přeci nic není a dneska je běžně léčitelná, jak říkají posudkoví lékaři, avšak nedoplňují, že je nevyléčitelná... i když už i toto jeden profesor onkolog z Brna táké veřejně tvrdí....

 

Takže závěrem: HURÁ DO ŽIVOTA, AŤ SE SVĚT SMĚJE A LIDI SE MAJÍ RÁDI ! ! ! (moje letošní letní pořekadlo, které bych přál všem dobrým upřímným poctivým pravým lidem, aby se jim vyplnilo)

 

Zdraví Honza Nachtigal

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech