Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

Trvalo to asi měsíc, kdy jsem cítil v konečníku velice nepříjemnou tupou bolest, pálení a pocity, které neumím dobře popsat. Problém jsem vnímal, jako problém uvnitř, nikoli vně konečníku. Ostatně, ani nic zvláštního vně vizuálně jsem nepozoroval.

V loňském roce (r.2016) po prodělané příhodě s klíštětem (viz odkaz zde) , sotva jsem se trochu dal do kupy jsem musel řešit několik dalších obtíží. Tou první (zdánlivě banální) byl zarůstající nehet u palce pravé nohy. Už mne to trápilo cca 3 roky a ať jsem dělal doma svépomocí, co jsem zvládal, tak palec výrazně při každém pohybu, obzvlášť v těsnějších botech bolel.

Zdravím opět po čase Všechny Vás čtenáře osudy.cz a to s mým dalším "zdravotním" příspěvkem.


Klíště Pokud žijete izolovaně v panelákovém bytě, nebo kdesi v betonovém městě, nebo nikdy nechodíte do přírody, můžete tento článek rovnou přeskočit, ALE to se týká asi jen hrstky osob. No a i kdybychom trávili hodně času jen ve sterilním prostředí, stejně by nás pravděpodobně potkalo něco jiného, co nás prostě potkat má.

Letos na jaře (r.2016) jsem jako každým rokem hnedka než vyroste vysoká tráva začal s úklidem na zahradě.

Není časté, aby se příjemce kostní dřeně dozvěděl, kdo byl jeho dárcem. Já mám tu radost, že jsem svoji dárkyni osobně poznal. Koho zajímá více, můžete se podívat na reportáž České televize v pořadu Gejzír.

DÍKY HANKO, JSI SKVĚLÉ DĚVČE A ÚŽASNÝ ČLOVĚK

Honza

 

Srdečně zdravím všechny naše čtenáře

a po nějakém čase mi dovolte prosím několik nových řádek z mého osudu.

Jak se tak koukám na kalendář, tak to bude 10 let od vzniku první verze webu osudy.cz a je to také pomalu a jistě 10 let od mojí poslední transplantace. Jednou mi paní docentka Tesařová v ordinaci řekla: "...a ani si časem nevzpomenete, kdy jste se vlastně léčil." Pronesla to v době, kdy její věta byla pro mne doslova nesmyslem. A také jsem si to v duchu myslel, no bylo mi tak blbě, že jsem vlastně ani pořádně neuvažoval. (jen pro nové čtenáře připomenu, že jsem se kontinuálně léčit 3 roky, během kterých mi bylo podáno 22x chemoterapie a 2x transplantace kostní dřeně)

Od počátku letošního června (r.2011) mne potkalo několik zdravotních problémů a i když neměly s onkologií nic přímo společného, vcelku mne to zkazilo celé letní období. Byly to „jen" virózy, ale při nich teplota 39st.C a jak si každý dokáže představit, tak i takováhle banalita člověka dlouhodobě rozhodí.

Mám rád

Je krásný jarní den, slunce vyšlo přesně tak jak hvězdáři spočítali, probudil jsem se opět ve svém těle, které si za noc plnou příjemných barevných snů odpočinulo a mohl jsem se klidně obrátit na druhý bok, protáhnout ruce, nohy, pak celá záda a zhluboka se nadechnout a vydechnout.

Je úterý kolem poledne, první březnový den roku 2011 - za okny se tady u nás na jihu Čech začalo ukazovat sluníčko a když otevřu okno, tak mne ovane sice studený, ale zároveň nádherně čerství vzduch. Okno však rychle zavírám, protože ten chlad ve mne vyvolává okamžitě zimnici a třes celého těla.

Chtěl bych Vám dnes napsat pár řádek o svojí pokračující cestě k nalezení rovnováhy, harmonie, souladu a vyrovnání svého žití v tomto světě. Již v předešlých příspěvcích jsem naznačil, avšak nepopsal, vliv netradičního (spíše možná "nenormovaného") spektra událostí na svůj průběh nemoci a na další život.

Hodina strachu

ač jsem již několik let nevložil žádný nový příspěvek ke svému příběhu a ani dnes se to tak nemělo původně stát, přesto se to stalo, že otevírám textový editor a začínám ťukat, abych se snad alespoň do zítřka, nebo třeba do pátku v písmenkách vydýchal a vypsal z dnešního ranního šoku...

Působení léčitele a další alternativy

doplním později......

Moje okolí versus zdravotní problémy

doplním později.....

Transplantace kostní dřeně od cizího dárce – „Alogení transplantace“

Dny před transplantací, kdy jsem nevěděl, zda tu ještě na světě za pár dnů budu jsem se snažil trávit s přáteli. Ale sedět a poslouchat vyprávění bylo maximum, na které jsem fyzicky stačil.

Transplantace vlastních kmenových buněk – „Autologní transplantace“

Cílená léčba morbus Hodgkin stádium IV.B.

Volba metody léčení - ozařování nebo chemoterapie ?

Po pravdě řečeno v nemoci, která mne potkala a obecně u nádorových onemocnění moc účinná léčba v dnešní době neexistuje.

Hledání příčin PODRUHÉ - Praha 1.VFN

Květen-červen 2003 (0+18měsíců)

 

První setkání s onkologem

 

Dostal jsem se na polikliniku VFN (Všeobecná fakultní nemocnice na Karlové náměstí-poliklinika) do péče MUDr.Tesařové CSc.

Hledání příčin POPRVÉ – nemocnice v Písku :

Březen 2002 (0+3měsíce)

Při první návštěvě mne lékařka klasicky prohlédla a na moje hrdinské výroky, že to nic není a prosbu, že by to mohl být jen nějaký zánět mi předepsala antibiotika, o kterých jsem měl také znalost, že v takových případech pomáhají. Nabrali jsme krevní obraz, udělali sedimentaci a požádali o změření zánětlivého faktoru zvaného CRP.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech