Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 nebo na BĚŽNÉM ÚČTU 228824874/0300

Ahojte,

volám sa Jana a toto je môj príbeh.

V septembri roku 2018 som si nahmatala hrčku v prsníku, začali sa vyšetrenia, vzali mi vzorku a čakala som na výsledky. Aka bola moja radosť, keď mi doktorka povedala, že je to fibroadenon. Ale pre istotu to vyberieme. O týždeň bola vykonaná operácia a hneď po nej prišla za mnou doktorka a povedala, že je to zhubné. Zrutil sa mi celý svet. Mala som 44 rokov.

Rozhodla jsem se znovu napsat a dodat naději všem ostatním, aby vytrvali a bojovali dál s touto zlou nemocí. Já jsem zaplať pánbů v pořádku a to již od roku 1983, kdy mi zjistili rakovinu prsu. Museli mě ho vzít celý i s podpažní částí, ale to mě možná zachránilo život.

Je to už dvanáct let, co jsem z úst lékařky uslyšela zprávu, že mám rakovinu. Dodnes si tu chvíli živě pamatuji. Ale o tom jsem již do Osudů psala. Psaní a Osudy mi také pomohly překonat (stále snad překonat) Mrchu. Nedávno se mě pan ing. Nachtigal – laskavý provozovatel tohoto webu – zeptal, jak se mi daří. Takže:

Trvalo to asi měsíc, kdy jsem cítil v konečníku velice nepříjemnou tupou bolest, pálení a pocity, které neumím dobře popsat. Problém jsem vnímal, jako problém uvnitř, nikoli vně konečníku. Ostatně, ani nic zvláštního vně vizuálně jsem nepozoroval.

Pěkný den Honzíku, krásný den všem co tady jsou a čtou. Po 5 letech od operace tumoru ledviny, jsem zdravá. Dnes s odstupem času vím, že bych článek asi nenapsala. A vím proč. Když totiž odejdete z nemocnice,  nevíte co dál, co bude, co jíst , co pít, jak dál žít ,jak mě to bude omezovat, jestli se to vrátí. Tohle vám nikdo neřekne. A tak se v tom utápíte, matláte, zmatek v hlavě .

Dlouho jsem váhala, jestli sem opět napíšu. Nerada bych tím, že řeknu, že jsem se vyléčila, přivolala recidivu. Tak to risknu.

Dobrý den,
rád bych Vám poskytl zprávu o zázraku, který mě zachránil.

Mám 62 let. V srpnu 2017 (kdy jsem výrazně ubral na váze, měl výrazné potíže s dýcháním, byl jsem bledý a nezvládl jsem žádnou námahu – i chůze mě dělala velké potíže) mě diagnostikovali akutní leukemii, AML M1 a následně MDS RAEB 2, onkologické centrum navrhlo okamžitou hospitalizaci s nutností agresivní chemoterapie s vyhlídkou 50/50, pokud chemoterapii snesu.

Uplynuly více než dva roky od doby, kdy jsem na portál osudy.cz přispěla článkem jako nosička BRCA1 mutace. Ráda bych se podělila o zkušenosti, které od té doby následovaly. Třeba to někomu dalšímu pomůže v jeho rozhodování. Rozhodla jsem se jak pro podstoupení oboustranné profylaktické mastektomie, tak pro umělé oplodnění za pomoci prenatální genetické diagnostiky, tak aby se vyloučil přenos problematického genu na potomka.

51 let mě děsí myšlenka, že se to zase vrátí…

60-léta minulého století byla pro většinu lidí obdobím politického uvolňování a naděje na lepší život. Pro mě ale rok 1966 příliš šťastný nebyl, protože jsem poprvé vážně onemocněla. Bylo mi 28 let a pracovala jsem jako zubní instrumentářka, když mi lékaři zjistili zhoubný nádor tenkého střeva.

Ahoj všichni, onemocněl jsem zhoubným nádorem mozku. Byl jsem v podstatě bez příznaků až jsme jednou pořádali posezení s kamarády, kde jsme měli hrát a zpívat - máme totiž vesnickou amatérskou kapelu. No a když jsem se snažil naladit svou baskytaru, najednou to nešlo.

V loňském roce (r.2016) po prodělané příhodě s klíštětem (viz odkaz zde) , sotva jsem se trochu dal do kupy jsem musel řešit několik dalších obtíží. Tou první (zdánlivě banální) byl zarůstající nehet u palce pravé nohy. Už mne to trápilo cca 3 roky a ať jsem dělal doma svépomocí, co jsem zvládal, tak palec výrazně při každém pohybu, obzvlášť v těsnějších botech bolel.

Dobrý den,

rozhodl jsem se Vás kontaktovat. Níže uvádím popis situace, která mě samotného přiměla zajímat se více o tuto oblast. S postupem času jsem dospěl k názoru, že chci v této věci pokračovat. Určitě je nejdůležitější prevence, ovšem i následný postup pro diagnostikované pacienty v našich končinách obsahuje řadu nedostatků, mezer a zasluhuje pozornost. Některé kroky jsem již podnikl. Možnosti pro pacienty s karcinomem uvádím níže, body 1/ až 9/.

Děkuji Vám za zvážení, přečtení, Váš čas a reakci.

Přeji Vám úspěchy ve všech Vašich aktivitách.
Ing. Viktor Ponča, Ph.D.

Zdravím opět po čase Všechny Vás čtenáře osudy.cz a to s mým dalším "zdravotním" příspěvkem.


Klíště Pokud žijete izolovaně v panelákovém bytě, nebo kdesi v betonovém městě, nebo nikdy nechodíte do přírody, můžete tento článek rovnou přeskočit, ALE to se týká asi jen hrstky osob. No a i kdybychom trávili hodně času jen ve sterilním prostředí, stejně by nás pravděpodobně potkalo něco jiného, co nás prostě potkat má.

Letos na jaře (r.2016) jsem jako každým rokem hnedka než vyroste vysoká tráva začal s úklidem na zahradě.

Hezky den.

Proc svuj pribeh zverejnuji je proto ze mnoho lidi veri vice mediim nez vlastnimu usudku. Dnesni doba neni jednoducha. Kdyz jeden napise ano druhy zakonite napise ne. Na vse existuje tisice moznosti a variant. A ctenar se pak nemuze ve vecech vyznat. Jak se rozhodnout? Musi se kazdy rozhodnout sam a to je muj pribeh. Zaruku pri takove nemoci vam neda ani doktor ani bylinka jsou tu jen a jen procentualni cisla vylecenych a smutnych pripadu.

Při mém onemocnění rakovinou prsu v 36 letech mě bylo řečeno, že geny, které dědíme po rodičích, předáme svým dětem, přičemž není v našich možnostech geny během svého života jakkoliv změnit či ovlivnit. Lékaři mě nutili jít na genetické vyšetření, přičemž pokud by se potvrdila genová mutace, která se nazývá BRCA1 a BRCA2, tak jedinou nabízenou prevencí mých dcer, by bylo odstranění prsů. Všichni asi známe příběh Angeliny Jolie. Já však věřím, že všechny nemoci, včetně rakoviny jsou psychosomatického původu (viz www.rakovinaprsu-poradna.cz).

Hormonální léčba patří mezi nejstarší prostředky používané proti karcinomu prsu. Její účinnost je ovšem podmíněna přítomností hormonálních receptorů v nádorové tkáni, která svědčí o tom, že nádor je závislý na hormonálních podnětech. Pokud tyto receptory nejsou při histologickém rozboru v buňkách nádoru prokázány, hormonální léčba se neaplikuje, nemá smysl.

Podkategorie

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech