Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

Možná, že nevíte...

Prosincové číslo 2008 časopisu OZP pro pojištěnce mě tentokrát vážně naladilo do růžova. Na rok 2009 tahle moje pojišťovna také už (konečně) zařadila Program pro onkologicky nemocné, a to bez rozdílu věku. Nabízí nám příspěvek až 3.000 Kč na rekondiční pobyty se zaměřením na onkologicky nemocné a v Programu jsou i epitézy či paruky.

Je úterý ráno,

náladovka zabírá, jdu na sál jako třetí. A už se to poveze! Každé vyvolené vždy na rozloučenou máváme a ona nám, naplňuje nás to příjemný pocitem soudržnosti. Tak vida, třeba ne vše zde bude tak zlé. Kdo si počká, ten se dočká, jsem na řadě. Sklízím od zbylých na posteli ovace a odjíždím i s postelí. Tak jsem už na place. Okolo mě rejdí zelenkaví andělé, světla tu je jako na pódiu, všude úsměvy a vlídná slova.

Milá Jitunko,

už vím vše o předoperačním vyšetření, vlastní operaci a další následné léčbě. Za čtrnáct dní si jdu lehnout na Bulovku, do 5 dnů od operace bych měla být zpět doma. Mezitím musím na gynekologii, na EKG a na internu, předoperační UZ břicha, znovu na mammo k vytečkování - asi mi narýsují bolavé místo fixem na prso.

Ahoj Jíťo,

jsem moc ráda, že ti mohu psát. Ale tvých řádků jsem se až vylekala! Nechci ti mým monologem ubližovat! Nebuď kvůli mně smutná, to bych ti tedy nepsala! A žádné slzičky!!! Slibuješ? Na nějaké smutnění není čas. A taky by ti to neslušelo!!!!!

Ahojík, Jíťo,

tak už se válím doma. Ode dneška mám neschopenku, zatím jen na nervy, vycházky neomezené. Naštěstí jsem měla kam s rozervanou duší zajít. Už čtyři roky jsem klientkou odborné lékařky po syndromu vyhoření. Poslední rok užívám už jen třetinku Tritica na noc na spaní, byla jsem už úplně výborná a pomalu se chystala na vyřazení z evidence na tomto psychoterapeutickém pracovišti.

Milá Jíťo,

tak už jsem na stopě té bestii. Ale kdybych neměla internet, tak o rakovině prsu dosud vůbec nic nevím. To mám za to, že nečtu ženské časopisy, neklábosím se sousedkami a nenavštěvuji žádný Babinec. A tak jsem zaostala nejen v moderním vaření, oblékání ale i ve zdravotní výchově.

 1. LEVÁ OZDOBA:

 

Ahoj Jíťo, dnes jsem byla u naší praktické doktorky s růží a poděkováním, že byla tak pečlivá při preventivní prohlídce a našla mi na levém prsu toho malého vetřelce. Dost mě uklidnila, že v bioptickém nálezu mám invazní duktální karcinom mammy, ale mám ho s in situ duktální komponentou. To IN SITU je moje štěstí, snad, tzn. zapouzdřené. Ale mám počítat s parukou. Tak to mě docela potěšilo. Víš kolik ušetřím za holiče?

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech